بوکس

آموزش نحوه صحیح آویزان کردن و نصب کیسه بوکس

نحوه صحیح نصب کیسه بوکس به سقف

در مرحله اول شما باید تصمیم بگیرید که در چه مکانی قصد نصب کیسه بوکس را دارید، معمولا نصب کیسه بوکس در سقف گاراژ ، زیر زمین یا اتاق خواب توصیه میشود، زیرا شما باید قادر باشید تا ۳۶۰ درجه به دور کیسه حرکت کنید تا بتوانید بر روی سرعت و حرکت پاهایتان تمرین کنید. همچنین در این شرایط احتمال برخورد کیسه با لوازم خانه کمتر میشود، زیرا اگر کیسه در کنار دیوار نصب گردد خطر صدمه دیدن شما بر اثر بازگشت کیسه پس از برخورد به دیوار بالا میرود.

مورد بعدی در نصب کیسه بوکس به سقف خانه پیدا کردن ستون مناسب است زیرا اگر ستونی که به آن کیسه را آویزان میکنید توانایی نگه داشتن آنرا نداشته باشد در طول زمان موجب آسیب رساندن به خانه میشود. توجه داشته باشید که ستونی که انتخاب میکنید باید قادر به نگه داشتن وزن سنگین کیسه در حال تاب خوردن نیز باشد. برای پیدا کردن ستون مناسب میتوانید از روش گوش دادن به صدای ضربه استفاده کنید ” صدایی که پس از ضربه زدن به ستون میشنوید نباید تو خالی و بلند باشد ” .

اتصال کیسه بوکس به سقف

برای اتصال کیسه بوکس به سقف خانه  میتوانید از پیچ سر سوراخ استفاده کنید، با دریل سوراخی در درون سوتون یا سقف ایجاد کنید و پیچ را در داخل سوراخ قرار دهید و با دست بپیچانید، سپس آنرا با کمک آچار فرانسه محکم کنید.

  • بهتر است از بست های آهنی مخصوص یا اتصالات محکم و مقاوم بجای قلاب استفاده کنید زیرا امکان دارد کیسه بوکس در حال تاب خوردن از داخل قلاب به بیرون بیفتد.
  • Description: C:\Users\TAKTAM\Desktop\3-145.jpg

در این مرحله کیسه بوکس را آویزان کنید، زنجیر هایی که در هنگام خرید کیسه به همراه آن قرار داده شده را به گوشه های کیسه بوکس اتصال دهید و انتهای آنها را به قلاب یا بست متصل به سقف وصل کنید.

با ضربه زدن به کیسه بوکس و امتحان کردن وضعیتش آنرا بسنجید، اگر اتصالات لق و نا ثبات هستند دوباره آنها را محکم تا از وضعیت کیسه بوکس اطمینان حاصل کنید.

اتصال کیسه بوکس به سقف با قلاب آویز سقفی

برای شروع باید اقدام به خرید قلاب کیسه بوکس از ایزار فروشی ها یا لوازم ورزشی بکنید، اگر نتوانستید مدل مورد نظر را پیدا بیابید از نمونه های مشابه استفاده کنید. اکثر قلاب آویز های سقفی، پیچ و لوازم جانبی برای بستن آن را با خود به همراه دارند.

مورد بعدی در نصب کیسه بوکس به سقف خانه پیدا کردن ستون مناسب است، همانطور که در نوشته های بالا به آن اشاره کردیم باید توجه داشته باشید که ستونی که انتخاب میکنید باید قادر به نگه داشتن وزن سنگین کیسه در حال تاب خوردن نیز باشد. برای پیدا کردن ستون مناسب میتوانید از روش گوش دادن به صدای ضربه استفاده کنید ” صدایی که پس از ضربه زدن به ستون میشنوید نباید تو خالی و بلند باشد

 ” . Description: C:\Users\TAKTAM\Desktop\7-110.jpg

در این قسمت باید ستون یا سقف را با دریل برای نصب قلاب آویز ها سوراخ کنید، توجه داشته باشید که اگر میخواهید کیسه بوکس را به ستون های چوبی متصل کنید باید قلاب و بست را در وسط ستون قرار دهید.

برای مقاومت بیشتر میتوانید ستونی چوبی به طول ۱ متر ۷۰ سانتیمتر را از عرض به تیر های چوبی خانه یا سقف اتصال دهید، سپس سوراخ ها را بر روی آن ایجاد کنید و قلاب آویز را به آن متصل کنید.

  • توجه داشته باشید که در نصب کیسه بوکس باید کیسه در میان ستون آویزان شود تا وزن آن بر روی تمام قسمت ها پخش گردد.
  • Description: C:\Users\TAKTAM\Desktop\9-95.jpg

آموزش اتصال کیسه بوکس به دیوار آپارتمان

برای کسانی که از نصب کیسه بوکس در سقف آپارتمان  میترسند پیشنهاد میکنیم که آنرا به دیوار متصل کنند، اکثر لوازم ورزشی ها لوازم مورد نیاز از جمله قلاب آویز های دیواری را می فروشند، با استفاده از این ابزار میتوانید به راحتی کیسه بوکس را در گوشه اتاق خود به دیوار متصل کنید.

کیسه بوکس ایستاده ؛ استفاده از  پایه کیسه بوکس

اگر به نصب آن بر روی دیوار تمایل ندارید میتوانید از پایه کیسه بوکس  استفاده کنید، بعضی از پایه ها حتی دارای چرخ برای جابجایی هستند. اگر کیسه بوکس شما سنگین است باید از پایه کیسه بوکس ایستاده ای استفاده کنید که وزن آن حداقل ۱۴۰ کیلو باشد تا از واژگون شدن آن در حین ورزش جلوگیری شود.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *